Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آیا ترامادول کلید تقویت رابطه جنسی است؟

آیا ترامادول کلید تقویت رابطه جنسی است؟

ترامادول يك ماده اعتیادآور ضد درد براى درد هاى حاد يا مزمن با شدت متوسط تا نسبتا شديد است كه تاثير مستقيم خود را بر سيستم اعصاب مركزى ( مغز و نخاع ) مى گذارد. اين ماده در ايران به صورت كپسول هاى ۵۰ و ۱۰۰ ميلى گرم و آمپول هاى ۱ و ۲ ميلى گرم توليد مى شود. ترامادول پس از مصرف خوراكى به سرعت جذب مى شود و اثر ضد درد آن در حالت خوراكى پس از دو تا سه ساعت به حداكثر مى رسد و تا شش ساعت ادامه پيدا مى كند. .
ترامادول دارویی ضعیف‌تر از مورفین وقوی‌تر از بروفن واستامینوفن است وهیچ‌گاه مصرف بیشتر از دو هفته آن برای بیماران تجویز و توصیه نمی‌شود.‌ مکانیسم اثر این دارو مانند همه مسکن‌های مخدر است، در ابتدا تصور براین بود که ترامادول مسکن معمولی، بی‌خطر و کم عارضه است لذا برای تسکین درد مصرف و تجویز می‌شده، در حالی که هم‌اکنون به یکی از مواد اعتیادآور تبدیل شده که معضلات فراوانی را نیز بهمراه آورده است.
.
ترامادول با فعل و انفعالاتی که در بدن انجام می‌دهد خاصیتی مانند داروهای ضدافسردگی ایجاد می‌کند و با آن که داروی مخدر است برعکس مورفین سبب هوشیاری و فعالیت بیشتر می‌شود.به همین‌ علت بسیاری از جوانان به قصد تقویت نیروی جنسی از این ماده استفاده می کنند.‌ ‌در حالی که پس از مدتی توان جنسی فرد را کاملا از بین می برد.‌
.
نکته مهم در ترک ترامادول شدیدتر بودن علائم جسمی آن نسبت به تریاک است. با قطع ناگهانی ترامادول علائمی متوسط تاشدید از اضطراب، تعریق، بی‌خوابی، تهوع، لرز، اسهال، دردعضلانی، ترس، بیقراری، گر گرفتگی و تشنج را خواهیم دید. پس فراموش نکنید که بهیچوجه نمی توان این ماده را خودسرانه ترک کرد.‌ 

 ابتدای مصرف روی رابطه تاثیر داره ولی بعداز مدتی کاملا توانایی جنسی را از بین می برد. در واقع این ماده مشکل را حل نمی کنه . درست مانند تریاک که مشکل قند خون را خل نمی کنه فقط قند خون را پایین میاره، فرد تصور می کنه قند خون را درمان می کنه.

ارسال نظر

خوش آمدید

جامعه شناس و محقق حوزه آسیب های اجتماعی با تمرکز بر اعتیاد در حوزه زنان و خانواده
مدیرعامل انجمن یلدایاران مهر با هدف توان افزایی گروههای در معرض خطر

royaa.nri@gmail.com

تماس از طریق اینستاگرام

کلیک کنید

آمار

  • بازدید امروز: 11
  • بازدید دیروز: 8
  • بازدید کل: 23459

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی