Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

موانع درمان اعتیاد چیه؟

موانع درمان اعتیاد چیه؟

افرادی که مواد اعتیاد آور مصرف می کنند پس از گذشت زمان، به ظاهرشان بی تفاوت می شوند.

درمان اعتیاد فرایندی خطی نیست ، بدین معنا که اقدام به درمان الزاما به معنای ترک بدون لغزش نیست. بلکه بیمار در مسیر درمان متناسب با شدت و مدت اعتیاد و نوع مواد و میزان اعتیادآوری آن؛ با فراز و فرودهایی مواجه است. بدیهی است که بیمار در مسیر درمان بنابر دلایل مخنلف ممکن است از درمان دور شود. برای نمونه استفاده از داروهای غیر تجویزی یا رفتن به مکان هایی که در زمان اعتیاد از آنجا مواد تهیه می کرد؛ می تواند او را از درمان دور کند.
افراد کمال طلب و آنهایی که اعتقاد راسخ دارند هرگز قوانین ترک مواد را رعایت می کنند پس از لغزش با احتمال بیشتری به سمت عود پیش می روند. در واقع ویژگی های شخصیتی نقش بسزایی در آماده کردن فرد از لغزش به برگشت کامل به اعتیاد دارد. افرادی که خود را زیاد سرزنش می کنند و به صورت افراطی دنبال تایید دیگران هستند مسیر برگشت به اعتیاد را سریع تر طی می کنند. بنابراین برای شناخت بیشتر خود و دستیابی به نقاط ضعف خود تلاش کنید تا موانع درمان شما برداشته شود. .
خشم از مهمترین عوامل در عدم موفقیت درمان اعتیاد است . اگر در مسیر ترک اعتیاد می باشید و فردی هستید که مالک گفتار و رفتارتان نیستید؛ شما در معرض برگشت می باشید. به دیگران ثابت نکنید که در اشتباه هستند ، از بحث های خسته کننده بپرهیزید و شاد بودن را در خود پرورش دهید. به جای خشم و پرخاشگری بر گفته ها و رفتارتان مسلط باشید . هنگام خشم آرام بگیرید و از خود بپرسید : آیا این روشی برای حل مشکل من بوده است ؟
.
اگر در حال درمان اعتیاد هستید ، هرگز گرسنه نمانید. پیش از گرسنه شدن و تحمل فشار گرسنگی غذا بخورید. از غذا خوردن لذت ببرید آرام غذا بخورید. یکی از زمینه های عود که با وضعیت جسمانی شما ارتباط دارد ، احساس گرسنگی است. .
افرادی که مواد اعتیاد آور مصرف می کنند پس از گذشت زمان، به ظاهرشان بی تفاوت می شوند.. اهمیت سلامتی دیگر جایی در زندگیشان ندارد. اما زمانی که به درمان وارد می شوند، نیاز دارند که ارزش خود را شناسایی کرده تا از این طریق اعتماد به نفس بالاتری کسب کنند. به یاد داشته باشید در فرایند درمان هر چقدر بیشتر از خودتان مراقبت کنید سلامتی و ظاهرتان بیشتر اهمیت پیدا می کند.
.
زندگی اعتیادی ویژگی های خودش را دارد. کسانی که این سبک زندگی را تجربه کرده اند باورهایشان نسبت به زندگی با دیگران تفاوت دارند. اگر می خواهید به واقع از اعتیاد دور شوید باید تلاش کنید ، یه جور دیگه زندگی کنید و باورهای جدیدی را جایگزین رسوب های سنگ شده قبلی زندگیتان کنید.

ارسال نظر

خوش آمدید

جامعه شناس و محقق حوزه آسیب های اجتماعی با تمرکز بر اعتیاد در حوزه زنان و خانواده
مدیرعامل انجمن یلدایاران مهر با هدف توان افزایی گروههای در معرض خطر

royaa.nri@gmail.com

تماس از طریق اینستاگرام

کلیک کنید

آمار

  • بازدید امروز: 9
  • بازدید دیروز: 8
  • بازدید کل: 23457

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی