Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

مامان! چرا بعضی از بزرگترها سیگار می کشند؟

مامان! چرا بعضی از بزرگترها سیگار می کشند؟

برای شانزده مهر ماه که به نام روز جهانی کودک در ایران ثبت شده است ، یک گره از ذهن کودکان را باز کنیم ... و بدانیم چگونه با آنها در مورد مسائل مهم صحبت کنیم.‌

پرسشی که حتما فرزند شما روزی از شما خواهد پرسید. شاید عمو ، دایی یا حتی فردی که او دوستش دارد، سیگار می کشد ولی این رفتار هنوز برای او تعریف مشخصی ندارد .
و پاسخی که شما باید به او بدهید :
عزیز من احتمالا اونا نمی دونن چقدر براشون سیگار کشیدن خطرناکه یا اونا مراقب خودشون نیستند، یا ، بعضی وقت ها آدم ها شروع می کنند ماده ای را مصرف می کنند تا ببینند چه حسی پیدا می کنند اما بعد از مدتی مصرف آن تبدیل به یک عادت میشه و دیگه ترک کردنش خیلی سخت میشه.


چرا بچه ها نباید حتی یک بار سیگار بکشند؟
بدن بچه ها آسیب پذیرتر از بزرگسالان است و چون در حال رشد هست ضرر بیشتری به مغز آنها وارد می شود که مانع رشد طبیعی آنها خواهد شد . از آنجایی که تنباکو حاوی صدها مواد سمی خطرناک است ،می تواند منجر به بیماری شود. دلیل مهم دیگر باز شدن درواز ه های خطرناک به سوی زندگی آنها خواهد بود که می تواند بچه ها را به سمت امتحان کردن مواد دیگر بکشاند.
براساس مصوبه‌ی جهانی سازمان ملل، کشورهای مختلف یک روز را به نام کودک انتخاب کرده و همه‌ساله آن روز را با هدف توجه دادن جامعه به مسایل کودک جشن می‌گیرند.
در ایران نیز جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و برخی دیگر از نهادها تشکیل شد که در نهایت ابتدا منجر به انتخاب روز ۹ اکتبر به عنوان روز جهانی کودک می‌شود که در ادامه این تاریخ، به ۸ اکتبر برابر با ۱۶ مهرماه تغییر می‌کند.
تصمیم این گروه به دفتر یونیسف در ایران اطلاع و به عنوان روز جهانی کودک در ایران به رسمیت شناخته می‌شود.

  • تاریخ: چهارشنبه 15 آبان 1398 - 06:47
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: مقالات
  • بازدید: 736

نظرات

ارسال نظر

خوش آمدید

جامعه شناس و محقق حوزه آسیب های اجتماعی با تمرکز بر اعتیاد در حوزه زنان و خانواده
مدیرعامل انجمن یلدایاران مهر با هدف توان افزایی گروههای در معرض خطر

royaa.nri@gmail.com

تماس از طریق اینستاگرام

کلیک کنید

آمار

  • بازدید امروز: 5
  • بازدید دیروز: 8
  • بازدید کل: 23453

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی