Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

تفاوت اعتياد بين مردان و زنان

تفاوت اعتياد بين مردان و زنان

اگر مردي مصرف کننده مواد مخدر باشد با وجود يک زن سالم خانواده حفظ مي‌شود اما در خانواده‌اي که زن مصرف کننده باشد آن خانواده از هم مي‌پاشد و از بين خواهد رفت. همچنين خانواده‌هاي داراي فرزندان «پيش فعال» مستعد اعتياد هستند.

ميزان اعتياد در زنان از 4 درصد در چند سال پيش به 10 درصد افزايش داشته و اعتياد در زنان نياز به مداخلات روانپزشکي دارد چون اين افراد غالباً داراي اختلالات ptsd و اختلالات تروماها و شوک‌هاي عاطفي زيادي هستند و آسيب‌هاي اعتياد در زنان خيلي پيشرفته تر از مردان است و آسيبي که به زنان وارد مي‌شود آنقدر پيشرفته و ماندگار است که مداخلاتي که بايد برايشان انجام شود بايد به صورت مداوم و پيگيرانه باشد و اگر بستري نشوند مي‌توانند باز به چرخه آسيب‌هاي اجتماعي وارد شوند و آسيب‌هاي اجتماعي را تصدي مي‌دهند.

مدير عامل انجمن يلدا ياران مهر گفت: اين انجمن ويژه بر روي خانواده و زنان در مهرض آسيب کار مي کند و بيشتر رويکردش پيشگيري و بازتواني است و توانمند ساري آدم‌ها و بالابردن سطح تاب آوريشان در خصوص سطح مسائل زندگي است.

نوري گفت: خانم پروفسور کيت دولاند از همکاران محقق و کارشناس در امر اعتياد در زنان هستند که طي 4 بار سفرشان به ايران در طي 10 سال گذشته و کمک به راه اندازي مرکز زنان در ايران کتابي را به رشته تحرير در آوردند که مبتني بر همين سفرهايشان به ايران بود که براي نخستين‌بار در دهمين کنگره بين المللي دانش اعتياد با عنوان چالش در درمان‌هاي اعتياد زنان در ايران رونمايي شد.

اين کتاب با کمک انجمن يلدا ياران به زبان فارسي ترجمه شد تا در اختيار مردم قرار گيرد و هدف از اين کار يادآوري و حساس زايي نسبت به وضعيت اعتياد زنان در ايران است که متاسفانه مسئله زنان جزو مشکلات اجتماعي ما نيست.

هدف انجمن يلدا ياران مهر سلامت خانواده و تحکيم خانواده است و اعتقاد داريم که در جهان فعلي به سمتي داريم پيش مي‌رويم که نقش خانواده در حال ضعيف شدن است و زنان نقش اساسي در تعيين سلامت خانواده دارند به گونه‌اي که اگر مرد مصرف کننده باشد با وجود يک زن سالم خانواده حفظ مي‌شود اما در خانواده‌اي که زن مصرف کننده باشد آن خانواده از هم مي‌پاشد و از بين خواهد رفت پس بايد توجه و دقت نظر داشته باشيم و در روش‌هايي کار کنيم که قصد داريم از اين زنان حمايت کنيم.

معمولا در خانواده‌هايي که مستعد اعتياد هستند فرزندان پيش فعال دارند و پيش فعالي زمينه اصلي براي ورود به مصرف مواد مخدر است و اگر به موقع و زودهنگام مداخلاتي براي اين بچه‌ها اعمال شود مي‌توانيم جلوي کساني که مصرف کنندگان بعدي خواهند بود را در چند سال آينده بگيريم.

ارسال نظر

خوش آمدید

جامعه شناس و محقق حوزه آسیب های اجتماعی با تمرکز بر اعتیاد در حوزه زنان و خانواده
مدیرعامل انجمن یلدایاران مهر با هدف توان افزایی گروههای در معرض خطر

royaa.nri@gmail.com

تماس از طریق اینستاگرام

کلیک کنید

آمار

  • بازدید امروز: 15
  • بازدید دیروز: 8
  • بازدید کل: 23463

مشاوره، آموزش، طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی